Accident la Sebeș! Un șofer băut a intrat cu mașina într-un stâlp, după care a ricoșat într-un magazin.
Potrivit IPJ Alba, la data de 6 martie 2025, în jurul orei 22.10, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Sebeș au fost sesizați cu privire la faptul că, pe strada Pieții din municipiu, a avut loc un accident rutier.
Accident la Sebeș! Un șofer băut a intrat cu mașina într-un stâlp, după care a ricoșat într-un magazin
Din cercetări a reieșit că un bărbat de 27 de ani, din Sebeș, în timp ce conducea un autoturism, nu ar fi adaptat viteza de deplasare la condițiile de drum, ar fi intrat în coliziune cu un stâlp din beton, iar autoturismul ar fi ricoșat în fațada unui magazin din municipiu.
Citește și: OSCAR 2025: De ce nu a luat Sebastian Stan niciun Oscar? Irina Margareta Nistor: „L-au blocat din start”
Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, care a indicat valoarea de 0,97 mg/litru alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital, în vederea stabilirii alcoolemiei și acordării de îngrijiri medicale.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și conducere sub influența băuturilor alcoolice.






