Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” din Alba Iulia, prezent la Bucharest Gaming Week. Elevii Ioana Vișan și David Bălălău le vor prezenta pasionaților de gaming oferta educațională a liceului.
Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” din Alba Iulia participă, în acest weekend, la Bucharest Gaming Week, cel mai mare eveniment dedicat pasionaților de gaming din România, care se desfășoară la Romexpo, în București.
Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” din Alba Iulia, prezent la Bucharest Gaming Week
Reprezentanții instituției sunt prezenți la standul colegiului pentru a oferi informații despre oferta educațională și viața de elev în cadrul colegiului militar. Vizitatorii pot interacționa direct cu elevii caporal Ioana Vișan și David Bălălău, care răspund întrebărilor celor interesați de o carieră militară și de admiterea în instituția de învățământ.
Participarea Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” la Bucharest Gaming Week are scopul de a aduce în atenția tinerilor o perspectivă diferită asupra disciplinei, responsabilității și spiritului de echipă
Cei interesați pot vizita standul Colegiului Național Militar „Mihai Viteazul” astăzi și mâine, pentru a afla detalii despre admitere, programul de studii și oportunitățile de carieră oferite de instituție.
„Hai să ne cunoaștem!”, este invitația transmisă de elevii și reprezentanții colegiului tuturor participanților la Bucharest Gaming Week 2025.





