CSM Unirea Alba Iulia a învins Steaua București la polo feminin! Meciul a fost decis de un gol.
CSM Unirea Alba Iulia a reușit să învingă campioana Steaua București în cadrul primului turneu de polo feminin, desfășurat în Sala „Rapid”, producând astfel prima surpriză a sezonului.
CSM Unirea Alba Iulia a învins Steaua București la polo feminin! Meciul a fost decis de un gol
În celelalte două partide, echipa din Cetatea Marii Uniri a pierdut după un meci strâns cu Rapid București, scor 2-3, dar a obținut o victorie categorică împotriva CSU Oradea (23-8). Se preconizează că lupta pentru titlu va fi una între trei echipe, Rapid având deja victorii împotriva principalelor rivale (10-8 cu CSA Steaua și 3-2 cu CSM Unirea Alba Iulia).
Între 8 și 10 noiembrie, în Bazinul Olimpic, se va desfășura un turneu internațional de calificare.
CSM Unirea Alba Iulia s-a înscris în Cupa Challenge la polo feminin, iar în perioada 8-10 noiembrie, va organiza un turneu internațional de calificare în Bazinul Olimpic.
Echipa din Cetatea Marii Uniri, aflată la prima participare într-o competiție continentală, va întâlni în calificări echipele ZVK Steaua Roșie Belgrad (Serbia), Sport Lisabona e Benfica (Portugalia), SSV Esslingen (Germania) și Galatasaray SK (Turcia).





