miercuri, iulie 3, 2024
Pentru publicitate ne puteți suna la 0770552586 sau scrie la adresa contact@albapress.ro
AcasăSportDaria Mihaiu, gimnasta originară din Cugir, a obținut medalia de aur la...

Date:

Știri relevante

spot_img

Daria Mihaiu, gimnasta originară din Cugir, a obținut medalia de aur la „Cupa Cetății”. Se pregătește să participe la Cupa Mondială din Japonia.

Peste 200 de sportivi de la 22 de cluburi din țară și lotul național de seniori au participat la Deva, la cea de-a 26-a ediție a “Cupei Cetății” la gimnastică aerobică.

Daria Mihaiu, gimnasta originară din Cugir, a obținut medalia de aur la „Cupa Cetății”

Daria Mihaiu, originară din Cugir, este legitimată la CSM Constanța. Sportiva a reușit să câștige medalia de aur la „Cupa Cetății”, eveniment sportiv organziat la Deva.

În această lună, în perioada 23-25 mai, Daria Mihaiu va participa la Cupa Mondială programată în Japonia unde va evolua la individual și în proba de cuplu.

De ce își consultă horoscopul?

Gimnasta a dezvăluit ce face înainte de fiecare competiție. Își consultă horoscopul. Și-a și tatuat semnul său zodiacal, săgetător, pe antebrațul drept.

„Îl am de anul trecut, din octombrie. Reprezintă zodia mea, săgetător. Sincer, de multe ori citesc zodia, caut data și luna și zodia, să văd ce se va întâmpla”, a spus Daria Mihaiu.

Pentru Daria, ziua de concurs începe cu multe ore înaintea intrării în sală.

„Înainte de un concurs ne trezim cu două ore înainte, până ne pregătim, ne facem cocul de concurs cu fixativ, cu elastic, cu sclipici, cu tot, machiajul la fel, durează puțin”, a mai declarat sportiva care face parte din lotul național de gimnastică aerobică.