vineri, iulie 5, 2024
AcasăSportDjokovic, campion la Roland Garros! A devenit cel mai titrat tenismen din...

Djokovic, campion la Roland Garros! A devenit cel mai titrat tenismen din istorie. Câte titluri a câștigat

Tenismanul sârb Novak Djokovic a câştigat, duminică, turneul de la Roland Garros şi şi-a trecut în palmares al 23-lea său titlu de Mare Şlem, un nou record, după ce l-a învins în finală pe norvegianul Casper Ruud, cu 7-6 (7/1), 6-3, 7-5.

Novak Djokovic a devenit cel mai titrat tenismen din istorie, cu 23 de titluri de Grand Slam.

Sârbul l-a învins pe Casper Ruud în minimum de seturi, atingând o bornă fantastică în carieră.