vineri, iulie 5, 2024
AcasăSportDoi elevi militari, gemeni, sunt campioni la karate. Au câștigat 12 medalii,...

Doi elevi militari, gemeni, sunt campioni la karate. Au câștigat 12 medalii, dintre care 6 de aur, la Cupa Asahi

Doi elevi militari la Colegiul Național Militar „Dimitrie Cantemir” din Breaza, gemeni, sunt campioni la karate. Au câștigat 12 medalii, dintre care 6 de aur, la Cupa Asahi.

Gemenii Iulia Anamaria și Dragoș Alexandru Stegaru, elevi în clasa a IX-a la Colegiul Național Militar „Dimitrie Cantemir” din Breaza, au strălucit pe tatami la cea de-a treia ediție a Campionatului de karate „Cupa Asahi”, desfășurată la Reșița.

În cadrul competiției, gemenii Stegaru au câștigat 12 medalii, dintre care 6 de aur.

Citește și: FOTO Activitate specială dedicată persoanelor cu Sindromul Down la Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia. Elevii au purtat șosete desperecheate și au pictat

„Pasiunea pentru sport și disciplina se îmbină într-un mod armonios pentru cei doi performeri, care urmează cu încredere drumul către excelență. Rezultatele obținute în decursul anilor la nivel mondial, european și național, alături de antrenorii lor, sunt o confirmare a muncii, determinării și a dorinței de a excela în competițiile de nivel înalt. Felicitări și mult succes în continuare!”, au transmis reprezentanții Colegiului de la Breaza.