Dragoș Militaru, antrenorul CSM Unirea Alba Iulia, după calificarea în finala barajului de promovare în Liga a II-a: „Am pregătit foarte bine meciul cu toții. Finala este un nou test”.
CSM Unirea Alba Iulia merge în finala barajului de promovare în Liga 2, după victoria categorică, scor 3-0, obținută pe terenul formației din Lupeni. La finalul partidei, antrenorul Dragoș Militaru a vorbit despre prestația echipei, atmosfera creată de suporteri și pregătirea duelului decisiv pentru promovare, programat sâmbătă, la Popești-Leordeni.
Dragoș Militaru, după calificarea în finala barajului de promovare în Liga a II-a: „Am pregătit foarte bine meciul cu toții. Finala este un nou test”
„O victorie frumoasă și meritată, într-un joc disputat într-o atmosferă extraordinară. În numele echipei, le mulțumesc suporterilor care ne-au încurajat într-un mod extraordinar și îi așteptăm în număr mare și la finală.”
Tehnicianul „alb-negrilor” a evidențiat modul în care echipa a pregătit partida și prestația avută în teren:
„Am pregătit foarte bine meciul cu toții, staff-ul tehnic și cei din club, și ne-am concentrat foarte bine în cel mai important meci de până acum. Am întâlnit o echipă bună, care nu pierduse de mult timp pe teren propriu, dar ne-am făcut meciul mai ușor prin golurile marcate și prin modul în care am stat în teren.”
Despre finala pentru promovarea în Liga 2:
„Finala este un nou test. Trebuie să adunăm cât mai multe informații despre adversar. Munca noastră a început imediat după fluierul final al meciului de la Lupeni.”
După succesul cu 3-0 de la Lupeni, CSM Unirea Alba Iulia va disputa finala barajului de promovare în Liga 2, sâmbătă, 6 iunie, pe terenul formației SC Popești-Leordeni.





