luni, martie 4, 2024
Pentru publicitate ne puteți suna la 0770552586 sau scrie la adresa contact@albapress.ro
AcasăSportEchipa masculină de sabie a României a cucerit aurul la Cupa Mondială...

Date:

Știri relevante

spot_img

Sportul românesc e din nou la înălțime! Echipa masculină de sabie a României a cucerit aurul la Cupa Mondială juniori de la Budapesta.

Radu Nițu, Vlad Covaliu, Casian Cîdu și Mihnea Enache au întrecut în finală echipa Spaniei, câștigând medalia de aur cu scorul de 45-42.

„Aur pentru România la Budapesta!

Echipa masculină de sabie a României a cucerit aurul etapei de Cupă Mondială juniori de la Budapesta.

Radu Nițu, Vlad Covaliu, Casian Cîdu și Mihnea Enache au ajuns până în finală, unde au întrecut Spania cu 45-42, aducând României a doua medalie de la această competiție, după argintul cucerit ieri de Radu Nițu, în concursul individual”, a transmis Federația Română de Scrimă.