miercuri, februarie 21, 2024
Pentru publicitate ne puteți suna la 0770552586 sau scrie la adresa contact@albapress.ro
AcasăSportEchipa României de sanie, performanță istorică la Cupa Mondială de la Altenberg....

Echipa României de sanie, performanță istorică la Cupa Mondială de la Altenberg. Tricolorii au urcat pe podium

Date:

Știri relevante

spot_img

Echipa României de sanie a obținut o performanță istorică la Cupa Mondială de la Altenberg. Tricolorii au urcat pe podium.

Performanță istorică pentru ștafeta românească de sanie. Tricolorii au urcat pe podium la Cupa Mondială de la Altenberg, Germania.

Echipa României de sanie, performanță istorică la Cupa Mondială de la Altenberg

S-a scris istorie, pe 4 februarie, pe pârtia de bob și sanie de la Altenberg, unde echipa României de sanie a reușit să urce pe podium, clasându-se pe locul al treilea în cadrul Cupei Mondiale de Seniori, proba pe echipe.

Podiumul a fost completat de Letonia și SUA, România întrecând națiuni foarte puternice în acest sport, ca Germania, Austria și Italia.

Echipa României a fost formată din Corina Buzățoiu (simplu), Crețu Valentin(simplu), Sebastian Motzca, Ștefan Handaric (dublu) și  Raluca Strămăturaru și Carmen Manolescu (dublu), antrenori Corina Drăgan, Eugen Radu și Alexandru Comșa.