luni, iulie 8, 2024
AcasăSportFOTO Locul 1 pentru sportivii de la CSM Unirea la o competiție...

FOTO Locul 1 pentru sportivii de la CSM Unirea la o competiție de dans sportiv

Mai multe rezultate fantastice obținute de sportivii din cadrul a CSM Unirea Alba Iulia în cadrul unei competiții de dans sportiv în Cipru.

La finalul acestei săptămâni a avut loc în însoritul Cipru, competiția internațională “Cyprus Open Dance Festival” unde sportivii noștri români s-au descurcat excepțional!

România a adus chiar un loc 1 prin perechea

Lukas Theodor Orzeiu si Maya Andreea Urs (CSM Unirea Alba Iulia) care au obtinut primul loc la Open Junior 1 International Latino!Bucurie de neegalat să îți reprezinți țara cu mândrie!! Tot această pereche a participat la o categorie superioară Junior 2 Latino unde s-au descurcat cu brio între colegii mai mari obținând locul 10 și trecând de o rundă!Felicitari, copii minunați!

Un alt rezultat de excepție a fost obținut de perechea David Rafael Orzeiu și Ioana Daniela Tipter (CSM Unirea) care au obținut locul 4 la categoria WDSF Open Junior 2 Standard!

Felicitări copii, pentru medalia adusă acasă!

Perechea noastră de adulți Paul Degan Ioan și Denisa Monica Pasca (CSM Unirea) au obținut la prestigioasa competitie internațională Rising Stars Latino – Locul 6 și clasarea în primii 6 din acest concurs.

Tot aceasta pereche a obtinut locul 17 dintr-un ansamblu de 37 de perechi aliniate la linia de start la cea mai înaltă categorie din concurs WDSF International Open Latino!

O altă pereche cu mare potențial de progres sportiv: Morosan Richard Mirel și Dobra Maria Ioana, aflată în al doilea an de competiție Youth, a obținut următoarele rezultate:

WDSF Youth Latino: locul 12 Semifinala

Under 21 Latino: Locul 7 la un pas de finala !

Rising Stars Latino :Locul 14

Podiumul competiției de dans sportiv – Foto: Facebook/ CSM Unirea Alba Iulia

Felicitări! Mențiuni speciale pentru perechea de la Youth, pentru rezistența de care a dat dovada dansând un maraton întreg, rundă după rundă, dans dupa dans!