joi, iunie 18, 2026
Pentru publicitate ne puteți suna la 0770552586 sau scrie la adresa contact@albapress.ro
AcasăSportÎn top! Laura Bogdan și Alexandru Sibișan, judoka legitimați la CS Unirea...

În top! Laura Bogdan și Alexandru Sibișan, judoka legitimați la CS Unirea Alba Iulia, au obținut medalii de aur la Campionatul Național de Seniori

Date:

Știri relevante

spot_imgspot_img

În top! Laura Bogdan și Alexandru Sibișan, judoka legitimați la CS Unirea Alba Iulia, au obținut medalii de aur la Campionatul Național de Seniori.

Judoka legitimați la CS Unirea Alba Iulia, Laura Alexia Bogdan și Alexandru Sibișan, au obținut medaliile de aur și titlurile de campioni naționali la Campionatul Național Individual de Seniori, desfășurat în perioada 9–10 mai, la Ghioroc, județul Arad.

În top! Laura Bogdan și Alexandru Sibișan, judoka legitimați la CS Unirea Alba Iulia, au obținut medalii de aur la Campionatul Național de Seniori

Laura Alexia Bogdan s-a impus la categoria de greutate -48 de kilograme, iar Alexandru Sibișan a câștigat competiția la categoria -100 de kilograme.

Cei doi sportivi au fost formați la CS Unirea Alba Iulia și sunt pregătiți de antrenorii Dinu Alin și Dinu Cristian.

Competiția a fost organizată de Agenția Națională pentru Sport, în parteneriat cu Federația Română de Judo.

Performanțele celor doi confirmă rezultatele foarte bune obținute constant atât pe plan național, cât și internațional. Recent, Alexandru Sibișan a participat la Grand Slam-ul de la Dușanbe, capitala Tadjikistanului, unde s-a clasat pe locul 7.

Conducerea CS Unirea Alba Iulia transmite felicitări sportivilor și antrenorilor pentru aceste rezultate și le urează mult succes la competițiile viitoare.

spot_imgspot_img

Ultimele știri

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Sari la conținut