vineri, iulie 5, 2024
AcasăSportÎnfrângere usturătoare pentru CSM Unirea Alba Iulia în ultima etapă a sezonului...

Înfrângere usturătoare pentru CSM Unirea Alba Iulia în ultima etapă a sezonului regular. Metalurgistul Cugir se impune cu 2-0

Înfrângere usturătoare pentru CSM Unirea Alba Iulia în ultima etapă a sezonului regular. Alb-negrii pierd avântul.

Metalurgistul Cugir pune capăt seriei de rezultate nefavorabile într-un mare stil, chiar în „derby de Alba”, unde o învinge pe marea rivală, Unirea Alba Iulia.

Arena Cugir s-a umplut sâmbătă, 25 martie, cu ocazia duelului dintre Metalurgistul Cugir și Unirea Alba Iulia, meci care însemnează finalul sezonului regular.

Trupa lui Marcel Rusu a părut total dezorientată pe gazonul perfect de la Cugir, fapt care vine în contradictoriu cu forma arătată de uniriști în 2023.

Declarația antrenorului Marcel Rusu – Video: Tudor Itu

Marcel Domșa a deschis scorul cu o lovitură de cap în minutul 33, urmând ca tabela să fie închisă de către Ciprian Selagea, care reia din apropiere direct în plasă.

Cea mai mare ocazie a Unirii Alba Iulia a venit abia în prelungirile partidei, atunci când Mandangi a scăpat singur cu portarul advers, însă a reluat slab iar Roland Csapo a intervenit.

Datorită victoriei Unirii Ungheni la Reghin, aceștia ocupă poziția secundă, astfel ambele reprezentante ale județului Alba prezente în play-off vor juca numai câte 4 meciuri pe teren propriu.

S-au primit autocare pentru deplasare

Galeria Unirii a fost prezentă la meciul de la Cugir, unde nu au dezamăgit. Au cântat și scandat pe tot parcursul meciului, în încercarea de a-și împinge favoriții de la spate.