Inspectoratul de Poliție Județean Alba va participa la parada militară de la Alba Iulia cu 17 polițiști și 6 autospeciale folosite în misiunile speciale: „La mulți ani, România, La mulți ani, tuturor românilor!”.
În acest an, Inspectoratul de Poliție Județean Alba va participa la parada militară, cu 17 polițiști și 6 autospeciale folosite în misiunile speciale, în cele de creștere a siguranței traficului rutier, menținere a ordinii si siguranței publice și în activitățile de cercetare a campului infracțional
Inspectoratul de Poliție Județean Alba va participa la parada militară de la Alba Iulia cu 17 polițiști și 6 autospeciale folosite în misiunile speciale
„Cetățenii care vor lua parte la manifestările publice din Alba Iulia, prilejuite de Sărbătorirea Zilei Naționale a României, sunt rugați să respecte restricțiile de circulație și indicațiile polițiștilor rutieri și să parcheze doar în locurile special amenajate.
Recomandăm cetățenilor să-și asigure autoturismele, să nu consume băuturi alcoolice în exces și să nu se lase antrenați în dispute sau altercații, să fie atenți la bunurile de valoare pe care le au asupra lor și să-și supravegheze copiii.
La mulți ani, România, La mulți ani, tuturor românilor”, au transmis reprezentanții IPJ Alba.






