Jandarmii din Alba, din nou pe podium! Au obținut locul I la Cupa VTO la Minifotbal, competiție organizată de AMVVD Alba la baza sportivă Micești.
Echipa Inspectoratului de Jandarmi Județean Alba a urcat din nou pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, obținând locul I la Cupa VTO la Minifotbal, competiție organizată de AMVVD Alba la baza sportivă Micești, după ce jandarmii au ocupat locurile I și II la prima ediție a Cupei VTO la Șah
Jandarmii din Alba, din nou pe podium! Au obținut locul I la Cupa VTO la Minifotbal, competiție organizată de AMVVD Alba la baza sportivă Micești
La startul întrecerii s-au aflat echipe reprezentând Consiliul Județean Alba, Primăria Municipiului Alba Iulia, Inspectoratele de Poliție, Jandarmi și pentru Situații de Urgență Alba, precum și unități militare din județ.
Evenimentul s-a desfășurat într-un cadru de respect și prietenie, într-o atmosferă plină de energie și fair-play, care a adus împreună reprezentanți ai mai multor instituții, uniți de pasiunea pentru sport.
„Ne bucurăm pentru rezultatul obținut și pentru modul în care colegii noștri au reprezentat instituția”, au transmis reprezentanții IJJ Alba.





