Laura Vicol, scoasă din AREST și transportată la SPITAL. Cu ce probleme de sănătate se confruntă fosta șefă a Comisiei juridice.
Laura Vicol, fosta șefă a Comisiei juridice din Camera Deputaților, a fost scoasă din arest și dusă la spital.
Laura Vicol, scoasă din AREST și transportată la SPITAL. Cu ce probleme de sănătate se confruntă fosta șefă a Comisiei juridice
Avocata a fost dusă la un control la cardiologie, la policlinica MAI. După control a fost transportată înapoi în arest. Potrivit unor surse judiciare nu i s-ar fi facut rău, dar a solicitat acest control.
Reamintim că Vladimir Ciorbă și soția sa, Laura Vicol, au fost arestați pentru 30 zile de către instanța Curții de Apel București, la cererea procurorilor de caz, în dosarul Nordis.
Pe lângă cei doi soți au fost arestați și cei trei frați Poștoacă, asociați Nordis. Decizia nu este definitivă. Ea poate fi contestată la Înalta Curte de Casație și Justiție.
Şase dintre inculpaţi au contestat decizia instanței
Şase dintre inculpaţii din Dosarul Nordis au contestat, miercuri seară, măsurile dispuse de instanţă, între aceştia fiind Laura Vicol şi Vladimir Ciorbă. Potrivit datelor de pe portalul instanţei, şase dintre inculpaţii din Dosarul Nordis au contestat deja măsurile dispuse de Curtea de Apel Bucureşti.
Este vorba despre: Poştoacă Gheorghe Emanuel, Poştoacă Florin Alexandru, Poştoacă Nicolae Cristian, Ciorbă Vladimir Răzvan şi Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina, dar şi despre Ivan George Marian.
Faţă de primii cinci magistraţii au dispus măsura arestului preventiv pentru 30 de zile, iar Ivan George Marian a fost plasat sub control judiciar pentru 60 de zile.





