vineri, iulie 5, 2024
AcasăSportLPS Alba Iulia a obținut rezultate impresionante la Campionatul Național de Cadeți:...

LPS Alba Iulia a obținut rezultate impresionante la Campionatul Național de Cadeți: Andreea Zsebe a câștigat două medalii de argint

Elevii de la Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național de Cadeți de înot desfășurat în Târgu Mureș. Cu o echipă de 8 înotători și pregătire de calitate, aceștia au strălucit în competiție.

“Rezultate remarcabile obținute de elevii de la Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia la Campionatul Național de Cadeți 13-14 ani, desfășurat în noul bazin de înot din Târgu Mureș.

Competiția a atras o participare masivă, cu 58 de cluburi și 223 de sportivi prezenți (69 fete de 13 ani, 82 băieți de 13 ani și 72 de băieți de 14 ani).

Echipa Liceului cu Program Sportiv Alba Iulia s-a remarcat prin prezența a 8 înotători pregătiți de profesorii Nicolae Bob și Marius Lobonțiu.

– Ovidiu Baciu

În clasamentul pe echipe, ștafeta de băieți de 13 ani, formată din Nicolae Balan, Tudor-Alexandru Butu, Matei Ciulea și Adrian-Ioan Marginean.

Citește și: Robert-Alexandru Damșa, sportivul de la LPS Alba Iulia care a obținut rezultate impresionante la Campionatul Național de Cadeți. Pe ce poziții s-a clasat

După această competiție, înotătorii noștri vor beneficia de o bine meritată vacanță”, au transmis reprezentanții LPS Alba Iulia pe pagina de Facebook.