joi, iunie 27, 2024
AcasăSportPerformanță extraordinară a echipei feminine de polo U-17 a CSM Unirea Alba...

Performanță extraordinară a echipei feminine de polo U-17 a CSM Unirea Alba Iulia! Au devenit vicecampioane naționale: Amalia Novăcean, golgheterul competiției

Performanță extraordinară a echipei feminine de polo U-17 a CSM Unirea Alba Iulia! Au devenit vicecampioane naționale. Sportiva albaiuliancă Amalia Novăcean a fost golgheterul competiției.

O performanță extraordinară a echipei feminine de polo U 17 a CSM Unirea Alba Iulia!

Performanță extraordinară a echipei feminine de polo U-17 a CSM Unirea Alba Iulia

Sportivele din Alba Iulia au devenit vicecampioane naționale, iar Amalia Novăcean a obținut titlul de golgheterul competiției.

Echipa din Cetatea Marii Uniri a cedat în meciul decisiv cu Crișul Oradea, la capătul unui meci început foarte bine de echipa noastră.

Este doar ultimul rezultat dintr-o serie de excepție pe care poloistele CSM Unirea o au de câțiva ani.

Sportiva Dorofea Vîrtosu a declarat, la finalul competiției, că: „A fost un campionat greu, ne-am luptat până la capăt. Am dat tot ce am putut. Le mulțumim tuturor pentru sprijin, iar pentru sezonul viitor, ne dorim să devenim campioane naționale!”.