luni, iulie 8, 2024
AcasăActualitatePerformanță remarcabilă! Plutonierul Sicoe Sebastian, din cadrul ISU Alba, a câștigat medalia...

Performanță remarcabilă! Plutonierul Sicoe Sebastian, din cadrul ISU Alba, a câștigat medalia de bronz la Campionatul European de Karate

Un membru valoros al Detașamentului de Pompieri din Alba Iulia, Sebastian Sicoe, a obținut o distincție notabilă. La Campionatul European de Karate, desfășurat în Slovenia între 26 și 29 octombrie 2023, Sebastian a câștigat medalia de bronz în categoria Kumite Open pentru seniori.

Sebastian a urcat pe treapta podiumului la Campionatul European de Karate din Slovenia, obținând medalia de bronz la categoria Kumite Open pentru seniori 18-40 ani.

Performanță remarcabilă

“Plt. Sicoe Sebastian, medalia de bronz Campionatul European de Karate

Colegul nostru, Sebastian, din cadrul Detașamentului de Pompieri Alba Iulia, a reuşit să ocupe locul III al podiumului, 18-40 ani (seniori) categoria Kumite Open, obținând astfel medalia de bronz la Campionatul European de Karate. Competiția s-a desfășurat în perioada 26.10 – 29.10.2023, în orașul Nova Mesto din Slovenia, competiție la care au fost participanți din mai multe țări, la diferite categorii de vârstă.

Totodată de precizat este faptul că, acesta, până la momentul de față mai are în palmares medalii de aur, argint şi bronz câștigate la alte campionate și competiții la care a participat.

Felicitări Sebastian încă o dată pentru performanțele obținute și dăruirea de care dai dovadă! Suntem mândri de tine!”, au scris reprezentanții ISU Alba pe pagina de Facebook.