joi, iunie 27, 2024
AcasăSportPerformanță remarcabilă! România, medaliată cu argint la Cupa Mondială de Gimnastică aerobică...

Performanță remarcabilă! România, medaliată cu argint la Cupa Mondială de Gimnastică aerobică de la Yokohama.

Medalie de argint pentru Claudia Ristea, Daniel  Țavoc și Leonard Manta în proba de Trio la Suzuki World Cup.

Performanță remarcabilă!

La competiția organizată la Yokohama, gimnaștii români, notați cu 19.388 au fost devansați de Bulgaria, 20.033. Bronz pentru Franța, 19.167.

Daria Mihaiu s-a clasat pe locul 5 la Individual feminin cu 19.450, proba fiind câștigată de Riri Kitazume (Japonia) cu 20.750. Locul 5 și la Grup.

Larisa Șuiu, Leonard Manta, Vlăduţ Popa, Darius Branda și Daniel Ţavoc au obținut 18.283 puncte în proba câștigată de gimnaștii  din Vietnam cu 19.866

Cu 19.200, Leonard Manta s-a clasat pe locul 7, în proba individuală masculină, în care victoria i-a revenit  reprezentantului gazdelor Mizuki Saito cu 20.700.