miercuri, iulie 3, 2024
AcasăSportPetre Danadi Maria a luptat până la capăt la Campionatul Național de...

Petre Danadi Maria a luptat până la capăt la Campionatul Național de Taekwondo! Sportiva albaiuliancă a obținut locul I.

Asociația Română de Taekwondo a organizat în perioada 25-26 mai 2024 Campionatul Național. Petre Maria a reprezentat cu succes județul Alba la competiția națională.

Petre Danadi Maria a luptat până la capăt la Campionatul Național de Taekwondo

Petre Danadi Maria, elevă a Școlii Gimnaziale „Avram Iancu” din Alba Iulia, în clasa a VI-a, a performat la această ediție de Campionat Național de Taekwondo! Ea a obținut Locul 1 la categoria Kadet 1 B – 2-3 kup.

„Felicitări, Danadi! Continuă să ne inspiri cu determinarea și talentul tău! Mulțumim antrenorilor și părinților pentru sprijinul și dedicarea lor necondiționată”, au transmis reprezentanții Școlii Gimnaziale „Avram Iancu” din Alba Iulia.