luni, iulie 8, 2024
AcasăSportRobert-Alexandru Damșa, sportivul de la LPS Alba Iulia care a obținut rezultate...

Robert-Alexandru Damșa, sportivul de la LPS Alba Iulia care a obținut rezultate impresionante la Campionatul Național de Cadeți. Pe ce poziții s-a clasat

Sportivul Robert-Alexandru Damșa, reprezentant al Liceului cu Program Sportiv din Alba Iulia, a impresionat în cadrul Campionatului Național de Cadeți 12 ani, desfășurat în perioada 7-9 iulie 2023, la Târgoviște. Competiția a reunit 139 de sportivi din 44 de cluburi sportive din întreaga țară.

“LPS Alba Iulia, a fost reprezentat de către sportivul Robert-Alexandru Damșa, la Campionatul Național de Cadeți 12 ani, etapa finală desfășurată în perioada 07-09.07.2023 la Târgoviște.

Robert-Alexandru Damșa, sportivul de la LPS Alba Iulia a obținut rezultate impresionante la Campionatul Național de Cadeți. Pe ce poziții s-a clasat

Această competiție a fost cu adevărat specială, deoarece 139 de sportivi de la 44 de cluburi sportive din întreaga țară au participat la eveniment.

Este impresionant să vezi atâția tineri talentați în același loc, aducându-și contribuția la dezvoltarea sportului.

Robert-Alexandru Damșa a avut o prestație bună la acest campionat.

Iată pozițiile pe care le-a ocupat în diferite probe:

200 m Spate – Locul 14

100 m Spate – Locul 18

100 m Fluture – Locul 22

50 m Fluture – Locul 28

50 m Liber – Locul 31

Rezultatele obținute sunt o dovadă clară a determinării și dedicării lui Robert-Alexandru.

Vrem să îi urăm succes în toate competițiile viitoare și să-l felicităm pentru performanțele remarcabile obținute până acum”, au transmis reprezentanții liceului pe pagina de Facebook.