vineri, iulie 5, 2024
AcasăSportRomânia, în top! O sportivă româncă, pe podiumul mondial la Campionatele Mondiale...

România, în top! O sportivă româncă, pe podiumul mondial la Campionatele Mondiale de Haltere

O sportivă româncă a câștigat medalia de bronz la Campionatele Mondiale de Haltere de la Riyadh KSA.

Mihaela Cambei a câștigat medalia de bronz la Campionatele Mondiale de haltere de la Riyadh KSA, o competiție de calificare olimpică.

România, în top!

Românca a luat bronzul la stilul smuls, în limitele categoriei olimpice 49 Kg, cu 90 Kg.

Din păcate, Mihaela Cambei nu a reușit să urce pe podium și la stilul aruncat, unde a terminat pe locul 9, cu 105 Kg, după două ratări la 108 Kg, în timp ce la total, s-a clasat pe locul 5, cu 195 Kg, la doar 5 Kg de podiumul mondial.