Scandal pe Bulevardul Transilvaniei din Alba Iulia! Doi bărbați au fost reținuți de polițiști după ce au luat la pumni un alt bărbat.
Potrivit IPJ Alba, la data de 22 martie 2025, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de doi bărbați, în vârstă de 35 de ani, din orașul Zlatna, respectiv 31 de ani, din municipiul Alba Iulia, cercetați pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Scandal pe Bulevardul Transilvaniei din Alba Iulia! Doi bărbați au fost reținuți de polițiști după ce au luat la pumni un alt bărbat
Din verificările efectuate de către polițiști, a reieșit că, în dimineața zilei de 22 martie 2025, în jurul orei 05.40, în timp ce se aflau în incinta unui local de alimentație publică, de pe Bulevardul Transilvaniei din municipiu, pe fondul consumului de alcool și al unor discuții purtate în contradictoriu, cei doi bărbați l-ar fi agresat fizic pe un bărbat de 52 de ani, din municipiul Timișoara.
Citește și: Start-Up Nation 2025 beneficiază de un buget record. Câți bani sunt puși la bătaie și când te poți înscrie
Bărbatul de 52 de ani a fost transportat la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale, fără a rămâne internat în cadrul unității medicale.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.





