vineri, iulie 5, 2024
AcasăSportTenismenul cugirean Robert Paștiu, clasare de top la turneul „Break Tennis”. A...

Tenismenul cugirean Robert Paștiu, clasare de top la turneul „Break Tennis”. A fost între primii cinci

Tenismenul Robert Paștiu, clasare între primii 5 la turneul “Break Tennis” desfășurat la Constanța în 23-25 februarie.

În weekendul 23 – 25 februarie, a avut loc în municipiul Constanţa, turneul de juniori “Break Tennis”, de nivel GOLD, competiție în cadrul Campionatului Național “Tennis 10”.

La acest turneu au participat peste 50 sportivi cu vârste cuprinse între 7 – 14 ani, din România, Republica Moldova, Ucraina, Rusia și Bulgaria.

Robert Paștiu (Roberto) în vârstă de 7 ani, sportiv legitimat la clubul Metalurgistul Cugir, a fost singurul reprezentat al județului Alba la competiția de la malul Mării, acesta participând la acest turneu la categoria de vârstă 7-9 ani.

Tenismenul cugirean s-a clasat la acest turneu pe locul 2 în faza grupelor, obținând în această fază a competiției 4 victorii, Roberto clasându-se pe locul 5 la general la finalul meciurilor disputate.

Următorul turneu la care va participa Robert Paștiu va fi Cupa “Marc Tenis” care se desfășura la Cluj Napoca.