marți, iunie 16, 2026
Pentru publicitate ne puteți suna la 0770552586 sau scrie la adresa contact@albapress.ro
AcasăActualitateUn bărbat din Alba Iulia, amendat după ce a aruncat deșeuri din...

Un bărbat din Alba Iulia, amendat după ce a aruncat deșeuri din construcții pe maulul râului Ampoi. A fost pus și să curețe

Date:

Știri relevante

spot_imgspot_img

Un bărbat din Alba Iulia, amendat după ce a aruncat deșeuri din construcții pe maulul râului Ampoi. A fost pus și să curețe.

Polițiștii locali din Compartimentul protecția mediului au investigat recent aruncarea unor deșeuri din construcții pe malul râului Ampoi, zona Bărăbanț.

Un bărbat din Alba Iulia, amendat după ce a aruncat deșeuri din construcții pe maulul râului Ampoi

„După realizarea cercetărilor specifice, s-a dovedit că fapta a fost săvârșită de B.M. din Alba Iulia, care a fost sancționat contravențional, impunându-i-se și curățarea perimetrului afectat.

Poliția Locală Alba Iulia atrage atenția că, în conformitate cu actele normative care reglementează regimul deșeurilor, abandonarea, aruncarea sau ascunderea deșeurilor constituie contravenție și se sancționează cu amendă de la 30.000 lei la 50.000 lei pentru persoane fizice și de la 45.000 lei la 70.000 lei pentru persoane juridice, iar ca măsură complementară se confiscă vehiculele și mijloacele folosite la săvârșirea contravenției”, au transmis autoritățile locale.

URMĂREȘTE-NE ȘI PE GOOGLE NEWS 

spot_imgspot_img

Ultimele știri

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Sari la conținut