sâmbătă, iunie 29, 2024
AcasăSportGimnastele de la Clubul Sportiv „Alexandra Pavel” din Alba Iulia, în top...

Gimnastele de la Clubul Sportiv „Alexandra Pavel” din Alba Iulia, în top la o competiție internațională. Medalii de aur și argint

Gimnastele de la Clubul Sportiv „Alexandra Pavel” din Alba Iulia, în top la o competiție internațională. Sportivele au obținut mai multe medalii de aur.

În perioada 7-9 iunie, gimnastele de la Clubul Sportiv „Alexandra Pavel” din Alba Iulia au participat în Bulgaria la cea de a 39 ediție a MEMORIAL 78.

Sportivele din Alba au excelat și au reușit să câștige două medalii de aur și una de argint.

CATEGORIA SENIOR A:

– Pavel Alexandra – locul 1 (minge), locul 4 (cerc);

CATEGORIA JUNIOARE IV (6-9 ani):

– Călin Carla – categoria A – locul 2

– Leterna Andreea – categoria A – locul 1

CATEGORIA JUNIOARE III (10-11 ani):

– Taltabeț Antonia – categoria A – locul 4 (fără obiect), locul 11 (cerc)

„Felicitări antrenoarelor și gimnastelor pentru rezultate, cât și organizatorilor pentru concurs”, au transmis reprezentanții clubului sportiv.