marți, iulie 2, 2024
AcasăSportMiriam Bulgaru a fost eliminată în turul doi al calificărilor la Rolland-Garros:...

Miriam Bulgaru a fost eliminată în turul doi al calificărilor la Rolland-Garros: Pe ce loc se află în clasamentul WTA

Miercuri, Miriam Bulgaru, jucătoarea clasată pe locul 232 în clasamentul WTA, a suferit o eliminare în turul doi al calificărilor la turneul de tenis Roland-Garros.

Miriam Bulgaru a fost eliminată în turul doi al calificărilor de către Kayla Day, sportiva americană clasată pe locul 138 în clasamentul WTA. Scorul final a fost 6-4, 6-1 în favoarea Kaylei. Meciul a durat o oră și 39 de minute.

Gabriela Ruse este jucătoarea clasată pe locul 156 în clasamentul mondial WTA și se află în cursa pentru calificarea pe tabloul principal al turneului de la Roland-Garros. Ea va întâlni în turul doi o adversară puternică, Greet Minnen, sportiva belgiană clasată pe locul 119 în clasamentul WTA, potrivit news.ro.