miercuri, iulie 3, 2024
AcasăActualitateSărbătoare în Țara Moților! La doar 7 ani, Vlad Stan a cucerit...

Sărbătoare în Țara Moților! La doar 7 ani, Vlad Stan a cucerit aurul la Campionatul Național de Juniori, la șah.

La doar 7 ani, Vlad Stan a cucerit aurul la Campionatul Național de Juniori, la șah!

Sportivul de la CSM Unirea Alba Iulia, Vlad Stan a reușit să câștige Campionatul Național de Șah pentru juniori.

În pofida vârstei sale acesta a câștigat titlul național la proba ”dezlegări”.

Citește și: Echipa de Handbal Masculin LPS Alba Iulia, locul 5 la Turneul Final – Juniori 1: Sportivii din Alba, desemnați jucătorii meciului în toate cele patru partide

Vlad Stan este antrenat de Mihnea Costachi și David Cordea și a luat medlia de aur la evenimentul care a avut loc în perioada 11-21 Aprilie, la Eforie Nord, la categoria sub 8 ani, acesta obținând 25 de puncte din 30.

„Felicitări, Vlad pentru rezultatul obținut”, au transmis reprezentanții CSM Unirea Alba Iulia.