duminică, iulie 7, 2024
AcasăSportCupa Kyudokan, întâmpinată de karateka albaiuliană în forță! Ce medalii au obținut...

Cupa Kyudokan, întâmpinată de karateka albaiuliană în forță! Ce medalii au obținut sportivii de la CSM Unirea

Pe data de 22 aprilie 2023, în cadrul cupei Kyudokan, sportivii CSM Unirea Alba Iulia au obținut numeroase medalii în cadrul probelor susținute, printre care se numără cele pentru stilul kata, kumite, precum și kumite pe echipe.

„A avut loc, la Sala polivalentă din Mediaș, CUPA KYUDOKAN, competiție la care au participat 130 sportivi legitimați la cluburi din țară.

Sportivii clubului CSM UNIREA ALBA IULIA, au obținut următoarele rezultate:

• Țîr Miruna, locul 1 la stilul kata, locul 1 la stilul kumite;
  • Ciuca Iulia, locul 1 la stilul kata;
  • Sută Ariana, locul 1 la stilul kata, locul 1 la stilul kumite, locul 1 la stilul kumite – echipe;
  • Țîr Jessica, locul 2 la stilul kata, locul 1 la stilul kumite, locul 1 la stilul kumite – echipe;
  • Miclea Mădălina, locul 3 la stilul kata, locul 2 la stilul kumite, locul 2 la stilul kumite – echipe;
  • Lebădă Eliza, locul 3 la stilul kata, locul 2 la stilul kumite, locul 2 la stilul kumite-echipe.

Felicitări sportivilor pentru performanțele realizate și antrenorului Simion Băluță pentru pregătire acestora!”, conform postării de pe pagina de Facebook a CSM Unirea Alba Iulia.