luni, iulie 8, 2024
Pentru publicitate ne puteți suna la 0770552586 sau scrie la adresa contact@albapress.ro
AcasăActualitateFOTO Pilotul, Tudor Adrian Pop a urcat pe podium la Campionatul Național...

FOTO Pilotul, Tudor Adrian Pop a urcat pe podium la Campionatul Național de Super Rally, etapa a III-a de la Deva. Pe ce loc s-a clasat

Date:

Știri relevante

spot_img

Pilotul Tudor Adrian Pop a obținut un rezultat impresionant în etapa a III-a a Campionatului Național de Super Rally, de la Deva. Cu un ritm constant și o performanță excelentă, Pop a urcat pe podium, apropiindu-se de o nouă victorie.

“Rezultat fantastic pentru Pop Tudor Adrian în Etapa a III-a a Campionatului Național de Super Rally (CNSR) ce a avut loc în perioada 30 iunie – 1 iulie, la Deva.

Promisiunea e promisiune, iar dacă după etapa de la Alba Iulia spuneam că e doar începutul, iată că munca întregii echipe dă roade. Urcăm pas cu pas, câte o treaptă pe podium până ajungem la cea mai înaltă. Mulțumesc încă odată domnului primar Gabriel Pleșa, domnului Radu Urcan și întregului club sportiv CSM Unirea Alba Iulia pentru susținere, încredere și pentru șansa ce mi-a fost acordată. Suntem la jumătatea sezonului, și în continuare muncim ca să ne îndeplinim obiectivul, și anume să ajungem și la locul 1. Astăzi am fost aproape, doar o secundă ne-a despărțit de victorie, dar sunt sigur că ziua aceea va veni, mai devreme sau mai târziu!” – ne-a declarat Tudor cu emoțiile de rigoare, la finalul cursei!

Bravo, Tudor! Ești un adevărat campion!”, au transmis reprezentanții CSM Unirea Alba Iulia pe pagina de Facebook.

Pilotul Tudor Adrian Pop s-a clasat pe locul al doilea- Foto: Facebook/CSM Unirea Alba Iulia
Etapa a III-a a Campionatului Național de Super Rally- Foto: Facebook/CSM Unirea Alba Iulia