luni, iulie 8, 2024
AcasăSportMiruna Boloage, sportivă a CSM Unirea Alba Iulia, pe podium la Campionatul...

Miruna Boloage, sportivă a CSM Unirea Alba Iulia, pe podium la Campionatul Național de Tineret la Taekwondo. Pe ce loc s-a clasat

Sportiva Miruna Boloage, legitimată la CSM Unirea Alba Iulia, a obținut locul 2 la Campionatul Național de Tineret la Taekwondo desfășurat la Eforie Sud.

Alături de Miruna, la competiția din județul Constanța a mai participat și sportivul Luca Cetean.

“În perioada 25-26 Iulie, la Eforie Sud s-a desfășurat Campionatul Național de Tineret la Taekwondo organizat de Federația Română de Taekwondo Wt.

Din partea CSM Unirea Alba Iulia au participat sportivii Miruna Boloage și Luca Cetean.

Miruna a reușit performanța de a se clasa pe locul 2 în competiție!

Felicitări, Miruna! Felicitări antrenorilor!”, a fost mesajul postat de CSM Unirea Alba Iulia, prin intermediul paginii de socializare.