vineri, iulie 5, 2024
Pentru publicitate ne puteți suna la 0770552586 sau scrie la adresa contact@albapress.ro
AcasăSportFOTO Rezultate impresionante pentru CSM Unirea Alba Iulia la Campionatul Național de...

FOTO Rezultate impresionante pentru CSM Unirea Alba Iulia la Campionatul Național de Karate: 18 clasări în primele trei locuri

Date:

Știri relevante

spot_img

CSM Unirea Alba Iulia a obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național de karate IKU, cu 18 clasări în primele trei locuri din aproape 200 de sportivi. Clubul s-a clasat pe locul patru în clasamentul general pe cluburi, demonstrând o performanță deosebită.

“CSM Unirea Alba Iulia anunță cu mândrie că sportivii secției de karate a clubului nostru au obținut rezultate excepționale la Campionatul Național de karate IKU desfășurat în perioada 26-28.05.2023 la Piatra Neamț.

Un total de 18 clasări în primele trei locuri, din aproape 200 de sportivi, a făcut ca CSM Unirea Alba Iulia să ocupe un meritoriu loc patru în clasamentul general pe cluburi.

Individual, dar și pe echipe, sportivii noștri s-au clasat pe locuri fruntașe, astfel: ȚÎR MIRUNA a devenit dublă campioana națională, la stilurile KATA și KUMITE, ȚÎR JESSICA este noua campioană națională la KATA și medaliată cu bronz la KUMITE, KATA ECHIPE și KUMITE ECHIPE în timp ce PAVEL MARIAN este noul campion național la stilul KATA, MICLEA MĂDĂLINA, a obținut locurile 2 și medalii de argint la ambele stiluri și locul 3 pe echipe, STANILĂ IULIA a obținut argint la stilul KATA, STANILĂ MIHAI bronz la ambele stiluri, CIUCĂ IULIA, bronz individual și pe echipe și OARFA ANDRA cu două medalii de bronz.

Antrenorul Ioan Simion Băluță, 8 Dan, ne-a declarat la întoarcerea în Alba Iulia: “În spatele zâmbetelor de pe podiumul de premiere ale sportivilor stă multă muncă, multă disciplină și ambiție. Suntem bucuroși că am putut răsplăti prin aceste rezultate încrederea acordată. Din fericire, am beneficiat de condiții foarte bune de pregătire și pentru asta mulțumim conducerii clubului, personal domnului director Radu Urcan, dar și domnului Primar Gabriel Pleșa pentru tot sprijinul acordat” Felicitări tuturor! Suntem mândri de voi!”, au transmis reprezentanții clubului sportiv.

Rezultate excepționale la Campionatul Național de karate IKU desfășurat în perioada 26-28.05.2023 la Piatra Neamț- Foto: Facebook/ CSM Unirea Alba Iulia