vineri, iulie 5, 2024
AcasăSportSucces remarcabil pentru sportivele de la CSM Unirea Alba Iulia la Cupa...

Succes remarcabil pentru sportivele de la CSM Unirea Alba Iulia la Cupa României la Karate IKU. Pe ce locuri s-au clasat

CSM Unirea Alba Iulia s-a remarcat la Cupa României la Karate IKU, desfășurată la Universitatea de Vest Timișoara pe 30 septembrie 2023. Sub îndrumarea antrenorului Simion Baluta, sportiva Eliza Lebădă a ocupat locul 2, iar Mădălina Miclea a obținut locul 3.

Performanțe remarcabile pentru CSM Unirea Alba Iulia la Cupa României la Karate IKU, desfășurată pe 30 septembrie 2023 la Universitatea de Vest Timișoara.

“În data de 30.09.2023 a avut loc în Sala de Sport a Universității de Vest Timișoara, Cupa Romaniei la Karate IKU.

Din partea clubului CSM Unirea Alba Iulia, au participat 2 sportive, antrenate de domnul Simion Baluta:

1. ELIZA LEBĂDĂ, a obținut locul 2 kumite, 14-15 ani, +55 kg

Elevă a liceului Horia, Cloșca și Crișan, Eliza a fost promovată în Lotul Național al României.

2.MĂDĂLINA MICLEA, a obținut locul 3 kumite, 14-15 ani, -47 kg. La competiție au participat 400 de sportivi din toată țara.

În perioada 26-29 octombrie, micii karateka ai CSM Unirea Alba Iulia vor fi prezenți la Campionatul Național Iku, ce se va desfășura în localitatea Novo Mesto, Slovenia. Felicitări sportivelor și antrenorilor!”, au scris reprezentanții CSM Unirea Alba Iulia pe pagina de Facebook.