vineri, iulie 5, 2024
AcasăSportVolei Alba Blaj înregistrează prima înfrângere a sezonului în Divizia A la...

Volei Alba Blaj înregistrează prima înfrângere a sezonului în Divizia A la volei feminin. Ce cu scor au pierdut

Campioana Volei Alba Blaj a suferit prima înfrângere a sezonului în Divizia A în fața echipei CSM Târgoviște. Meciul a fost extrem de disputat și a durat două ore și 40 de minute. Scorul final a fost 2-3 pentru CSM Târgoviște.

Scorul pe seturi fost 15-25, 27-25, 22-25, 25-18, 13-15, după 160 de minute de joc.

În urma victoriei, CSM Târgovişte rămâne singura echipă neînvinsă în Divizia A.

Celelalte partide ale rundei s-au disputat în 27-28 octombrie, iar în etapa a V-a meciurile sunt programate între 3-5 noiembrie, potrivit News.ro.